KALPLERİN FORUMU

Harika Foruma Hos Geldiniz

AnasayfaKapıKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» göremediğin
C.tesi 13 Ağus. - 22:01 tarafından DeaSsi

» MUTLU SON YOKTUR
Paz 29 Eyl. - 15:00 tarafından DeaSsi

» ,,,,,,,
C.tesi 15 Haz. - 13:03 tarafından DeaS

» !!!!!!!!!!!!!
Paz 9 Haz. - 22:13 tarafından DeaSsi

» ,,,,,
Salı 26 Şub. - 22:58 tarafından DeaS

» ,,,,,,,,,,
Perş. 14 Şub. - 17:11 tarafından DeaSsi

» ,,,,,,,,,,,,,,,,
C.tesi 6 Ekim - 21:54 tarafından DeaSsi

» Evetttt...
Paz 19 Ara. - 14:22 tarafından DeaSsi

» Yaslarımın şahidi...
Çarş. 17 Kas. - 11:55 tarafından DeaSsi

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Aralık 2018
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
TakvimTakvim
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Paylaş | 

SEVDANI HAYKIRMADIM

YazarMesaj
DeaSsi
Admin
Admin

MesajKonu: SEVDANI HAYKIRMADIM   Salı 24 Mart - 14:21

Sular intihar ederken, çınarlar dibinde, şelaleler ile
Gökyüzü haykırırken, ulu zirvelerde, fırtınalar ile
Bunca yanış, küçük bir oyun muydu ey sevgili,
Kokladığımız menekşede, gülde ve nergiste?
Hani, keskin inançlarımız vardı; kızıl sevda dağlarından,
Sahte menzillere attığımız,
Lal olmuş haykırışlarımız vardı; masum yaşam kıyılarından
Kahpe denizlere saldığımız,
Çocuksu telaşlarımız vardı; kelepçeli virane sokaklardan
Bile sakladığımız,
Çiğ tanesi dualarımız vardı; etten, kandan duvarlar arkasından
Tanrıya haykırdığımız,
Ve inci inci gözyaşlarımız vardı; gölgesi ölü canlardan
Yaşamlara yolcu ettiğimizİşte bunları çizdim yalnızlığın ilkel duvarlarına,
Visalin maviden bakışlarında saklarken kendimi
Sensizlik denen kurgu işgal ederken
Efkârımın köylü hücrelerini,
Ben ise nice intizar ve intiharları büyüttüm istikbalimde,
Ebedilik sevdama, yeni yıldızlardan merhem aramadım
Su serinliğinde.
Yalın ve yalnız dudaklarımı ıslattım hülyan ile
Ve her akşam doğrulup tenha yerlerimden,
Mezarlar kazdım bize doğmamış güneşler için, sen ile
Ve her akşam çekilip tenha yerlerime
Yalnızlığın kollarında, kana kana içtim sensizlik denen yaşamı,
Ellerimde titreyen zülfünde büyüttüm, başak başak umutları.
Ve uzanıp utangaç anların yanına,
Alnından tutup öptü dudaklarım kadınım diyerek seni..

Kullanıcı profilini gör http://kralbolge.yetkin-forum.com
DeaS
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: SEVDANI HAYKIRMADIM   Çarş. 25 Mart - 0:39

Yine güneşin üzerine zifiri karanlıkların örtüldüğü gecelerden sesleniyorum sana...Yıldızların geceye, sevdanın yüreğime vurduğu saatlerdeyim yine..Üç duvar ve duvarlara sinmiş yalnızlık..İçimde sensizlik yalpalıyor sessizliği...Ürperiyorum sokağımı işgal eden ayazlardan.Acılarının bağdaş kurup oturmuş yalnızlıklarda dayanma sebebin olan gamzelerimden seni mahrum etmekten korkuyorum...Sana sığınıyorum..Göz çukurlarının altındaki ince cizgilere sığınıyorum...

Yüreğimi sana bırakıyorum...Gece değil gözlerinde yaşanan...Sanki sıcak bir deniz gibi gözlerindeki nem....Bırak ne olur yüreğinden nefes alayım kurak topraklarıma...Bir dem cekeyim hücrelerinin ateşe vurulduğu saatlerde..Ve karanlıklar üzerime cullanmadan gözlerindeki güneşi sereyim karanlıklarıma.Yağmurların fırtınalara sarılmadan ben yüreğindeki Cennete gireyim..Hadi ellerini uzat...Yıldızlarin icinde yeniden doğalim ....Ummanların derinliklerini korkutmasin seni...Yıldızlara kapat o gülen gözlerini.

Bu sabah perdeleri açmayacağım gül yüreklim..Yüreğimde" güneşim" olmuşken yüreğin, karanlıklara gülümsüyorum bir cocuk misali...Gamzelerimde acan gülüşlerin varken baharlara küskünlügümü ilan ediyorum....Bırak acıların ecel tarlam olsun...Gözyaşların ise son nefesim..Kücücük ellerimle gecelerin koynunda ıslattığın gözbebeklerini silemesem de bırak yüregindeki tüm umutları bir nefes diye içime cekeyim...Aslında bir özür borcluyum sana....Gözyaşlarından düşen her damlayı yüreğimle öpemediğim icin...

Yüreğine düşen sızıları ve sancıları söküyorum ellerimle...Gözlerini ıslatan yağmurlarla kavgalardayım..Aldırma gömleğimin kan revan icinde olduğuna...Bırak aksın canımdaki nefesim yollarına...Aksın ki gönül bahcendeki kuru toprakları kanımla ıslansın...Sen uyurken geceleri, ben sana gelmekteyim...Ben nefesini geceye bıraktığın dudaklarindan bir dem sıcaklık alıyorum..Ne olur kızma , seni öpmek icin değil ; kuruyan dudaklarına Cennetin mis kokan nehirlerini bırakmak icin...

Ve bir gün karanlıklarda kalırsam, gözlerindeki güneşi giydirecegim gözlerime...Bir gün ayazlarin icinde uykusuzluğa isyan edersem, yüreğindeki Cennetin en güzel bahcelerine uzanıp huzuru doldurucağım gecelerime...Sen " hasretini ve umudunu " ektiğin ciceğe ben her gün yüreğimin denizlerinden sevdamı bosaltacağım...Ektigin cicege dokunduğun her an ben uzaklardan senin icin bir beyaz güvercin kanatlandıracağım..Kanatlarında yüreğim, gözlerinde ise gülen gamzelerimin olduğu..

Hadi, uyu ne olur birazdan sabah olacak...Gözlerini kapat..Sanma ki ben seninle uyuyacağım..Sen uyudugun zaman kirpiklerine gökkusagın en güzel renklerini dikmekle uğraşmalıyım..Ve ki sen güneşe gözlerini açtığında ben karanlıklarda sana ve yüreğindeki günahlarına yanıyor olacağım..Ve sen baharlara gülümserken, acılarla yaralanmış bedenine yüreğimin sevda elbiselerini giydirecegim....Korkma, sancılarından...Gözlerini kapat sen...Gözlerini güneşe açtığında ben olmayacağım yanında..Ama ben senin ruhunun en derinlerinde sana yaşıyor olacağım....

Kullanıcı profilini gör

SEVDANI HAYKIRMADIM
1 sayfadaki 1 sayfası